Bülent KARAKUŞ
arrow

Bülent KARAKUŞ

Okul Müdürü
close
info:
1968 yılında Sivas’ta doğdu. Anne babası öğretmen olan Bülent KARAKUŞ; Anne babasının görevleri gereği birçok ilde bulundu. Son olarak liseyi İzmir Bornova Suphi KOYUNCUOĞLU lisesinde tamamladı. 1991 yılında Ege Üniversitesi Psikoloji bölümünü bitirerek Psikolog oldu. 1993 yılında M.E. B. ‘da öğretmenliği seçti. 1996 yılında, özel sektöre geçerek CİNE-5 bölge müdürü olarak çalıştı. Kendi şirketini kurdu. 1998 yılında Coca-Cola ‘ da görev yaptı. 2002 yılında tekrar M.E. B.’ da rehber öğretmen olarak göreve başladı. 2014-2018 yılları arasında Aliağa’da Okul Müdürlüğü görevinden sonra okulumuzda göreve başladı. Çalıştığı firma kurum ve kuruluşlarda sayamayacağımız kadar yurtiçi ve yurtdışı eğitimler aldı ve kendisi de eğitimler verdi. Çalıştığı zaman aralığında bir aylıkla ödüllendirme, 2 Takdir ve birçok teşekkür belgesi ile ödüllendirilmiş olan Bülent KARARKUŞ, Türkçe Öğretmeni Füsun KARAKUŞ ile evli iki kız babasıdır. Elektrik Elektronik Mühendisi ve halen 11. Sınıfta okuyan iki kızı vardır.Yüzmek, kitap okumak, doğa ile iç içe olmak hobileridir. Karşıyaka’da ikamet etmektedir.
Merve Sarıgöz
arrow

Merve Sarıgöz

Müdür Yardımcısı
close
info:
1989 yılında İzmir'de doğdu. Bornova Mustafa Kemal Lisesi'nde okudu. Üniversite eğitimini 2006-2011 yılları arasında Uludağ Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji bölümünde tamamladı. 2009 yılında pedagojik formasyon eğitimini Uludağ Üniversitesi'nden aldı. 2011-2014 yılları arasında Kayseri'de özel bir kolejde rehber öğretmen olarak görevini sürdürdü.2014 yılında İzmir'e yerleşti ve Özel Havajet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde göreve başladı.
Suat Yılmazok
arrow

Suat Yılmazok

Müdür Yardımcısı
close
info:
1963 yılında Adana'da doğdu. Liseyi Adana Erkek Lisesi'nde okudu.1982-1984 yıllarında Çukurova Üniversitesi Mersin MYO'dan mezun olduktan sonra turizm sektöründe rehber ve resepsiyonist olarak çalıştı. 1985-1988 yıllarında Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği programından(örgün) mezun olduktan sonra, 1989 yılında Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nın 926 sayılı TSK Personel kanununa göre sivil kaynaktan muvazzaf subaylık sınavını kazanarak Hv.Öğ.Tğm. rütbesiyle Türk Hava Kuvvetleri'ne katıldı.1989-2003 yıllarında Hava Lisan Okulu Komutanlığı'nda(Güzelyalı-İZMİR) hem İngilizce öğretmeni olarak hem de çeşitli kadrolarda Ölç.Değ.Sb.,Sınav Haz.ve Uyg.Sb. olarak çalıştı.2003-2010 yıllarında Hava Astsubay Meslek Yüksek Okulu'na Ölçme Değerlendirme Subayı olarak atandı. Burada sırasıyla Ölç.Değ.Sb.,Lisan Ar-Ge Sb.,Eğt.Des.A. ve Yab. Dil Ders Grp. Bşk. kadro görevleri ile birlikte aynı zamanda İngilizce öğretim elemanı olarak görev yaptı.2010-2012 yıllarında 4. Ana Jet Üs Komutanlığı'na Birlik Eğitim Merkezi Şube müdürü(F-16 Teknik Eğitim Merkezi dahil) olarak atandı.2012-2013 yılarında T.C. Genel Kurmay Başkanlığı Barış İçin Ortaklık Eğitim Merkezi öğretim Başkanlığı'na ( Dean of Academics of Partnership For Peace Training Centre Ankara-Turkey) atandı.30 Ağustos 2013 tarihinde kıdemli albay rütbesinden emekli olduktan sonra 2013-2014 öğretim yılında Ege Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu'nda Reading-Writing dersleri verdi.Yüksek lisansını Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü'nde Eğitim Yönetimi ve Denetimi dalında 2000-2003 yıllarında bitirdi.1994-1998-2007 yıllarında Hava Kuvvetleri Komutanlığı tarafından Amerika Birleşik Devleteri San Antonio-Texas "Defense Language Institue"da Basic-Intro American Language Courses ve Management Of English Language Teaching kurslarına gönderildi. Meslek yaşamının çeşitli kademelerinde eğitim öğretim ve idari lojistik şerit rozetleri ile üstün hizmeti ile ödüllendirildi. Halen Özel Havajet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde İngilizce öğretmeni ve bölüm başkanı olarak çalışmaktadır.İngilizce öğretmeni Gülşen hanımla evli olup 15 ve 17 yaşlarında bir kız ve erkek çocukları vardır.Doğa yürüyüşü, uzun mesafe koşu ve futbol oynamaktan keyif alır. Bornova'da oturmaktadır.
Diren Ulaş
arrow

Diren Ulaş

Müdür Yardımcısı
close
info:
1981 yılında Elazığ'da doğdu. Haziran 1998'de İzmir Buca Gürçeşme Lisesi 'nde lise eğitimini tamamladı. Eylül 2003'te Fırat Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı bölümüne yerleşti. 2007 yılında lisans eğitimini tamamladı. 2008-2009 eğitim-öğretim yılında Fırat Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde Tezsiz Yüksek Lisans yaptı. 2007-2014 yıllarında çeşitli lise, dershane ve akademilerde Dil ve Anlatım ile Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni olarak görev yaptı.Diren ULAŞ, üniversite eğitimi sırasında, Peyami SAFA'nın Fatih - Harbiye romanında "Kelime Grupları, Deyimler ve Atasözleri","16.Yüzyılda Tasavvuf Edebiyatı ve Fuzuli" üzerine tez çalışmaları yapmıştır. Aynı zamanda Fırat Üniversitesi Edebiyat Bölümü tiyatro senaristliği ve oyunculuğu gibi çalışmalara da imza atmıştır. Ulaş, üniversite eğitimi sonrasında ise Pırıltı Dergisi Genel Yayın Yönetmenliği, öğrenci koçluğu uygulamaları ve kısa sinema film çalışmaları yapmıştır. Bu çalışmaların yanı sıra çeşitli konularda seminerler ve sunumlar düzenlemiştir. Üniversite hazırlık sınavları ve kamu personeli sınavları üzerine çalışan birçok yayında Türkiye geneli deneme sınavlarında soruları yer almaktadır. 2014 yılından itibaren Özel Havajet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde görev yapmaktadır.Şiir, tiyatro, motor sporları, dağcılık, felsefe ve sinema ilgi alanları arasındadır.Diren ULAŞ, üniversite eğitimi sırasında, Peyami SAFA'nın Fatih - Harbiye romanında "Kelime Grupları, Deyimler ve Atasözleri","16.Yüzyılda Tasavvuf Edebiyatı ve Fuzuli" üzerine tez çalışmaları yapmıştır. Aynı zamanda Fırat Üniversitesi Edebiyat Bölümü tiyatro senaristliği ve oyunculuğu gibi çalışmalara da imza atmıştır. Ulaş, üniversite eğitimi sonrasında ise Pırıltı Dergisi Genel Yayın Yönetmenliği, öğrenci koçluğu uygulamaları ve kısa sinema film çalışmaları yapmıştır. Bu çalışmaların yanı sıra çeşitli konularda seminerler ve sunumlar düzenlemiştir. Üniversite hazırlık sınavları ve kamu personeli sınavları üzerine çalışan birçok yayında Türkiye geneli deneme sınavlarında soruları yer almaktadır. Halen Özel Havajet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde öğretmen olarak çalışmaktadır.Şiir, tiyatro, motor sporları, dağcılık, felsefe ve sinema ilgi alanları arasındadır.
Sibel Başaran
arrow

Sibel Başaran

Rehber Öğretmen
close
info:
1982 yılında İzmir'de doğdu. Karşıyaka Anadolu Lisesi'nde ortaöğretimini tamamladı. 200-2005 yılları arasında Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümünde okudu. Formasyon eğitimini yine Ege Üniversitesi'nden aldı. 2015 yılında Ankara'da Hizmetiçi Rehberlik Eğitimini tamamladı. 2015 yılından itibaren kolej ve dersanede görev yaptı. Rehberlik alanında pek çok seminer ve konferansa katıldı. Evli ve bir kız çocuğu sahibi olan Sibel BAŞARAN 2017 yılı itibariyle Özel Havajet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde Rehber öğretmen olarak görev yapmaktadır .
Cihan Torun
arrow

Cihan Torun

Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni
close
info:
1983 yılında İzmir'de doğdu. Lise öğrenimini Menemen Lisesi'nde tamamladı. Yüksek Öğretimde lisansını Trakya Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü'nde, 2007-2008 eğitim-öğretim yılında Dokuz Eylül Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde Tezsiz Yüksek Lisans yaptı. 2006 yılından itibaren Türkiye'nin köklü özel kurumlarında Dil ve Anlatım ile Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni olarak görev yaptı.Üniversite eğitimi boyunca tiyatro oyunculuğu, eğitmenliği ve sahne sanatları koordinatörlüğü çalışmaları yapmıştır. 2006 yılında başladığı çalışma hayatında ise çalışma kitapları, soru bankaları ve deneme sınavları çalışmaları yapmıştır. Öğretmenimiz 2016-2017 eğitim ve öğretim yılında HAVAJET Ailesi'ne katıldı.İngilizce Öğretmeni Selin Mantar Torun ile evli olup fantastik edebiyat, tiyatro, ekstrem sporlar, felsefe ve sinemadan keyif alır. Karşıyaka’da oturmaktadır
Burcu Duman
arrow

Burcu Duman

Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni
close
info:
1981 yılında İzmir’de doğdu. Lise öğrenimini Foça Cemil Midilli Lisesinde tamamladı. Doğu Akdeniz Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden 2004 yılında mezun oldu. 2004-2018 yılları arasında çeşitli özel eğitim kurumlarında Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni olarak görev yaptı. 2018 yılında Özel Havajet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde göreve başladı. Anadolu, fen liselerine ve üniversiteye hazırlanan öğrencilere yönelik konu anlatımlı kitaplar, soru bankaları ve deneme sınavları hazırlamıştır. İnteraktif eğitim ilgili çalışmalar yapmış ve internet üzerinden canlı dersler vermiştir. Evlidir ve 10 yaşında bir kızı vardır. Kitap okumak ve seyahat etmekten hoşlanır.
Nazlı Elif İskender
arrow

Nazlı Elif İskender

Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni
close
info:
1985 yılında Bursa’da doğdu.Lise öğrenimini Şemikler Lisesinde tamamladı.Celal Bayar Üniversitesi Türk dili ve edebiyatı bölümünden 2008 yılında mezun oldu.2008-2009 yılları arasında Ege Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde tezsiz yüksek lisansını yaptı. 2009 yılından itibaren çeşitli özel eğitim kurumlarında Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni olarak görev yaptı.2019 yılında Özel Havajet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde göreve başladı. . Anadolu, fen liselerine ve üniversiteye hazırlanan öğrencilere yönelik konu anlatımlı kitaplar, soru bankaları ve deneme sınavları hazırlamıştır. İnteraktif eğitim ilgili çalışmalar yapmış ve internet üzerinden canlı dersler vermiştir.
Nur Birlik
arrow

Nur Birlik

Tarih Öğretmeni
close
info:
1982 yılında İzmir'de doğdu. İzmir Hürriyet Lisesi'nde okudu. Afyon Kocatepe Üniversitesi, Fen- Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü'nden mezun oldu. Dokuz Eylül Üniversitesi, Buca Eğitim Fakültesi Tarih Öğretmenliği Pedagojik Formasyon Bölümü'nü bitirdi. 2005 yılında Tarih Öğretmeni olarak mesleğe başladı. Çeşitli dershane ve devlet okullarında Sosyal Bilgiler ve Tarih Öğretmeni olarak görev yaptı.2011 yılında M.E.B Çıraklık ve Yaygın Eğitim Genel Müdürlüğü İzmir Buca Halk Eğitim Merkezi Okul Öncesi Öğretmenliği Eğitim Sertifikası aldı. Görev yaptığı okul yöneticileri tarafından ödüllendirildi. Halen Özel Havajet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde Tarih Öğretmeni olarak çalışmaktadır.İlgi duyduğu alanlar; gezi, tiyatro, sinema ve dağcılıktır. Ailesi ile birlikte İzmir- Yağhaneler'de oturmaktadır.
Cevdet Yürek
arrow

Cevdet Yürek

Coğrafya Öğretmeni
close
info:
1991 yılında Bitlis’ te doğdu.Tatvan Atatürk Lisesi’ nde okudu. Üniversite eğitimini  2009-2013 yılları arası Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Coğrafya  bölümünde tamamladı. Pedagojik Formasyon eğitimini 2014 yılında İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi  Eğitim Fakültesi’nden aldı. 2013-2017 yılları arası dersane ve özel öğretim kurslarında  Coğrafya öğretmeni olarak görev yaptı.  2017 yılında Gebze Teknik Üniversitesi  Sürekli Eğitim Merkezi’nden  Eğitim Koçluğu ve Danışmanlığı sertifikası aldı.  2017’de Özel Havajet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ nde Coğrafya öğretmeni olarak göreve başladı.
Burçin Sevgilioğlu
arrow

Burçin Sevgilioğlu

Matematik Öğretmeni
close
info:
1988 yılında İzmir'de doğdu. İlkokulu Karşıyaka İlköğretim Okulu'nda, liseyi Şemikler Lisesi'nde okudu. 2010 yılında Manisa Celal Bayar Üniversitesi Fen- Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü'nü bitirdi. 2011 yılında İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi tezsiz yüksek lisansı ile Pedagojik Formasyon Sertifikası'nı aldı. Menemen Lisesi'nde ve çeşitli özel kurumlarda öğretmen olarak çalıştı. Halen Özel Havajet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi matematik öğretmenidir. Etkili Konuşma ve İletişim seminerlerine katıldı. TEGV (Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı) Eğitim gönüllüsü olarak ilköğretim çağındaki çocuklara eğitim desteği sağladı. Halk Eğitimin açtığı gönüllü halk oyunları ekip çalışmasına katıldı. Halen Karşıyaka Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu'nda korist olarak eğitim görmektedir. Doğa yürüyüşlerinden, halk oyunları oynamaktan ve resim yapmaktan keyif alır.
Kübra Baştaş
arrow

Kübra Baştaş

Matematik Öğretmeni
close
info:
1983 yılında İzmir’de doğdu. Liseyi, Manisa Akhisar Lisesi’nde okudu.2005 yılında Afyon Kocatepe Üniversitesi Uşak Fen-Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü’nü bitirdi.2008 yılında Ege Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü’nde Ortaöğretim Matematik Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans programını tamamladı.2005 yılında mesleğine Karşıyaka’daki özel bir eğitim kurumunda, Matematik-Geometri öğretmeni olarak başlayan öğretmenimiz, buradaki görevini 11 yıl sürdürdü.Aynı zamanda 2010 yılında kurucusu olduğu etüt merkezinde çalışmalarına devam etti.Öğretmenimiz Karşıyaka ikamet etmekte olup, 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılında Özel Havajet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Matematik öğretmeni olarak göreve başlamıştır.
Ayça Şen
arrow

Ayça Şen

Matematik Öğretmeni
close
info:
1990’da İzmir’de doğdu. İlkokulu Şerif Remzi İlk Öğretim okulunda, liseyi Eşrefpaşa Lisesinde tamamladı. 2009’da Uşak Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümünde öğrenim görmeye başladı. 2014 yılında Uşak Üniversitesi Eğitim Fakültesinde Pedagojik Formasyon eğitimi aldı. Uşak ve İzmir’de dershane ve özel öğretim kurslarında matematik öğretmeni olarak görev aldı. 2013 yılında Work and Travel programı ile 4 ay ABD’de bulundu. İki yıl Uşak Üniversitesi halk oyunları ekibinde çalışmalarda bulundu.
Bora Aktaş
arrow

Bora Aktaş

Matematik Öğretmeni
close
info:
1990 yılında Akhisar’da doğdu. İlköğretimi Karşıyaka Zihni Üstün İlköğretim Okulu’nda birincilikle tamamladı. Liseyi Çiğli Teğmen Ali Rıza Akıncı Anadolu Lisesi’nde okudu. Lisans eğitimini 2013 yılında Dumlupınar Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü’nde tamamladı.2014 yılında Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden pedagojik formasyon sertifikası aldı. Kısa bir süre Milli Eğitim’de çalıştı. 2018-2019 eğitim öğretim yılından itibaren Özel Havajet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde çalışmaktadır. Tarihsel olayları konu alan filmleri izlemekten hoşlanır.
Hacer Seyhanlı Solak
arrow

Hacer Seyhanlı Solak

Fizik Öğretmeni
close
info:
1982 yılında İzmir de doğdu. 2000 yılında Konak 50.yıl Lisesinden, 2005 yılında Pamukkale Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümünden mezun oldu. 2005-2007 yılları arasında  Manisa Celal Bayar Üniversitesi Tezsiz Yüksek Lisans ile Pedagojik Formasyonsertifikası aldı. 2006-2009 yıllarında İzmir Karşıyaka Doruk Dersanesi’ nde, 2013-2015 yıllarında Karşıyaka Kavram Dersanesi’nde, 2015 yılında Karataraklı Özel Eğitim Kurumu’nda Fizik öğretmeni olarak görev yaptı. 2017 yılında Özel Hava Jet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Fizik öğretmeni olarak göreve başladı. Anadolu, Fen  liselerine, üniversiteye  hazırlanan öğrencilere yönelik konu anlatımlı kitaplar, soru bankaları ve deneme sınavları hazırlamıştır. Evli ve Bornova'da  yaşamaktadır. Bilim ve Teknik, Popular Science  dergilerini okumaktan, doğayla ve ailesiyle birlikte zaman geçirmekten, bilim kurgu filmi izlemekten ve diğer sanatsal faaliyetlerden hoşlanmaktadır.
Gülşah Tayanç
arrow

Gülşah Tayanç

Kimya Öğretmeni
close
info:
1977 yılında Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesinde doğdu. İlk ve orta okulu Edirne?de okudu.1994 yılında Lüleburgaz Lisesi'nden, 2000 yılında Trakya Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü'nden mezun oldu.1998 yılında Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nden Orta Öğretim Alan Sertifikası (pedagojik formasyon) aldı.2000-2004 yılları arasında tekstil sektöründe laboratuvar sorumlusu olarak çalıştı.2004 yılında İzmir'e yerleşti ve İzmir Özel Başarı Eğitim Kurumları'nda Kimya Öğretmeni olarak göreve başladı. Anadolu, Fen liselerine ve üniversiteye hazırlanan öğrencilere yönelik konu anlatımlı kitaplar, soru bankaları ve deneme sınavları hazırlamıştır. İnteraktif eğitim (uzaktan eğitim) ile ilgili çalışmalar yapmış, internet üzerinden canlı dersler vermiştir. Halen Özel Havajet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde Kimya öğretmeni olarak görevlidir.Mimar Kaya Tayanç ile evli olup,7 yasında bir kızı vardır. Karşıyaka'da yaşamaktadır.Güncel film ve kitapları takip etmekten keyif alır.
Nuray Eroğlu
arrow

Nuray Eroğlu

Kimya Öğretmeni
close
info:
1986 yılında İzmir de doğdu. Büyük Çiğli Süper Lisesi’nde okudu. Üniversite eğitimini 2010-2014 yılları arasında Dokuz Eylül Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya Bölümü’nde tamamladı. 2014 yılında Pedagojik Formasyon Eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi’nden aldı. İzmir Atatürk Lisesi ve çeşitli özel kurumlarda öğretmen olarak çalıştı. Etkili Konuşma ve İletişim Seminerlerine katıldı. 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılında Özel Havajet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Kimya öğretmeni olarak görev yapmaktadır. Doğa yürüyüşlerinden, seyahat etmekten ve resim yapmaktan keyif alır.
Ceyda Peynircioğlu
arrow

Ceyda Peynircioğlu

Kimya Öğretmeni
close
info:
1980 yılında İzmir de doğdu.İzmir Karşıyaka Lisesi’nde okudu.Üniversite eğitimini 1999-2003 tarihleri arasında Celal Bayar Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya Bölümü’nde tamamladı. 2005 yılında Pedogojik Formasyon Eğitimini Celal Bayar Üniversitesinde aldı.2005 yılından itibaren çeşitli eğitim kurumlarında Kimya öğretmeni olarak çalıştı. Disleksi Dostu Öğretmen gibi çeşitli seminerlere katıldı.2019-2020 Eğitim Öğretim yılında Özel Havajet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Kimya öğretmeni olarak görev yapmaktadır .Seyahat etmek ve kitap okumaktan keyif alır.
Nuran Özkan
arrow

Nuran Özkan

Biyoloji Öğretmeni
close
info:
1978 yılında İzmir'de doğdu. Liseyi İzmir Karataş Lisesi'nde okudu. 2002 yılında Abant İzzet Baysal Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi (İngilizce) Biyoloji Bölümü'nü bitirdi.Aynı zamanda İngilizce öğretmeni olduğu için ilk defa 2002 yılında Öğretmenlik mesleğine MEB Bolu İnkılap ilköğretim Okulu'nda İngilizce öğretmeni olarak başladı. Çeşitli özel dershane ve özel okullarda Biyoloji, Fen ve Teknoloji ve İngilizce öğretmeni olarak görev yaptı. Aynı zamanda profesyonel dans eğitmeni olması dolayısıyla "dans kulübü" adı altında öğrenci kulüplerinde başarılı gösteri ve koreografilere imza attı.Milli Eğitim Bakanlığı'nın açtığı "özel eğitim" , "Kan Bağışçısı Eğitici Eğitimi" ve "Toplum Liderlerini Teşkilatlandırma Projesi Eğitimi"seminerlerine katıldı. Bu son seminerin sonunda, ikamet ettiği bölgede "afet bölge yöneticisi" unvanına sahip oldu. Halen Özel Havajet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde Biyoloji Öğretmeni olarak çalışmaktadır.Eşi ve 5 yaşındaki kızı ile birlikte mutlu bir yaşam sürmektedir.Boş zamanlarında ilgi duyduğu ve meraklı olduğu alanlarda araştırma yapar. En çok müzik dinlemek, dans etmek ve yeni yerler keşfetmekten keyif alır.
Dilara Bidav
arrow

Dilara Bidav

İngilizce Öğretmeni
close
info:
1989 yılında Antalya’ da doğdu. Aksu Anadolu Öğretmen Lisesi’nde okudu. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kuzey Kıbrıs Kampusu İngilizce Öğretmenliği Bölümü’nden 2012 yılında mezun oldu. 2012- 2014 yılları arasında İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nde İngilizce Okutmanı olarak görev yaptı. 2014 yılında Cambridge University tarafından verilen CELTA belgesini aldı. Yüksek Lisans eğitimine Bahçeşehir Üniversitesi’nde devam etmektedir. 2017 yılında Havajet ailesine katıldı. İlgi alanları arasında kitap okumak, müzik dinlemek ve seyahat etmek bulunmaktadır.
İdil Edepli
arrow

İdil Edepli

İngilizce Öğretmeni
close
info:
1974 yılında İzmir’de doğdu, Orta ve lise öğrenimini İzmir Türk Koleji’nde tamamladi.1996 yılında Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. Çeşitli üniversite ve kolejlerde İngilizce öğretmeni olarak görev almastir.2018-2019 eğitim öğretim yılında Özel Havajet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ailesine katılmıştır.
Erdem Manaf
arrow

Erdem Manaf

İngilizce Öğretmeni
close
info:
8 Aralık 1996’da Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesinde dünyaya geldi. İlk ve ortaokul öğrenimini aynı ilçede tamamladı. Dile olan yatkınlığını lise döneminin başlarında fark eden Erdem Manaf, Babaeski Anadolu Lisesi’nde Yabancı Dil (İngilizce) bölümünü seçerek dil konusunda kendini geliştirdi. İyi bir dil eğitiminin ardından Ege Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünü kazandı. Lisans eğitimi boyunca edebiyat, müzik ve tiyatro alanlarında sayısız çalışmalar yaptı. Edebiyat alanında birçok konferansta görev aldı. İngiliz Dili ve Edebiyatı’ndan başarıyla mezun olduktan sonra Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde Pedagojik Formasyon (İngilizce Öğretmenliği) eğitimi aldı. Küçük yaşlarından beri edebiyata, müziğe, tiyatroya, yani sanata ve farklı kültürlere olan ilgisi hiçbir zaman azalmayan öğretmenimizin ilkokuldan beri içinde saklı olan tiyatro ateşi üniversite yıllarında tekrar alevlendi. English Drama Club bünyesinde yaklaşık üç sene boyunca (2015-2018) sahne aldı. Daha sonra Folkart Academy bünyesinde oyunculuk eğitimi aldı ve akademinin Eylül 2019’da hazırladığı müzikalde (Aristofanes – Kuşlar) rol aldı. Bunun yanı sıra enstrümanlara ve müziğe olan tutkusunu hep canlı tutan Erdem Manaf, küçük yaşından beri beste yapmaya ve kendini geliştirmeye devam ediyor. Aynı zamanda kurucusu olduğu heavy metal grubunda bateri çalıyor. İnsanı anlamaya, gelişmeye, öğrenmeye, bakış açısını genişletip dünyaya daha büyük bir pencereden bakmaya olan inancı ve içindeki sanat aşkıyla zamanda yolculuğuna devam ediyor.
İrem Taşkıran
arrow

İrem Taşkıran

Beden Eğitimi Öğretmeni
close
info:
1988’de İzmir’de doğdu. Lise öğrenimini Soma Linyit Lisesi’nde tamamladı. Üniversite eğitimini 2007-2011 yılları arasında Muğla Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor yüksekokulu Antrenörlük(yüzme) bölümünde tamamladı. Üniversitede öğrenim gördüğü yıllarda tüplü dalıcı belgesi aldı ve halen profesyonel olarak devam etmektedir. 2011-2012 yılında Fenerbahçe Spor Kulübünde yüzme antrenörlüğü yaptı. 2012-2015 yılları arasında Doğuş Grubunun spor kompleksinde fitnes, yoga, pilates ve yüzme eğitmenliği yaptı. 2015-2016 yıllarında Beşiktaş yüzme okulunda antrenörlük yaptı ve aynı yıllarda İstanbul Üniversitesinden Pedagojik formasyon eğitimini aldı. 2017-2018 eğitim öğretim yılında özel bir okulda Beden Eğitimi Öğretmeni olarak görev aldı. 2018 yılında Özel Havajet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde göreve başlayan Beden Eğitimi öğretmeninin; tiyatroya gitmek, kültürel seyahatler, quad safari ve su sporları hobileri arasındadır.
Ufuk Okul
arrow

Ufuk Okul

Beden Eğitimi Öğretmeni
close
info:
1980’de Denizli'de doğdu. Lise öğrenimini Denizli Lisesi’nde tamamladı. Üniversite eğitimini 2000-2004 yılları arasında Ankara Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu Spor Yöneticiliği bölümünde tamamladı. Gazi Üniversitesinden Voleybol Uzmanlığı Sertifikası’nı aldı. 2007-2010 yılları arasında Denizli Akkonak Spor Kulübünde voleybol antrenörlüğü yaptı. Bu yıllar arasında genç kadınlar ve genç erkekler liginde iki il birinciliği kazandı. 2015 yılında özel bir kurumda öğrenci koçluğu çalışmaları da yaptı. 2017’ Uşak Üniversitesinde pedagojik formasyon eğitimini tamamladı. 2017-2018 eğitim ve öğretim yılında adım attığı öğretmenlik hayatında İzmir Liseler arası Futsal Şampiyonasında il ikinciliği, Türkiye liseler arası grup maçlarında Manisa il birinciliği bulunmaktadır. 2018-2019 eğitim ve öğretim yılında Özel Havajet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Beden Eğitimi öğretmeni olarak göreve başladı.
Orhan İdikut
arrow

Orhan İdikut

Uçak Bakım Öğretmeni
close
info:
Tepecik Motor Meslek Lisesi'nde bitirdim. 1975 yılında 4 yıllık Ankara Erkek Teknik Yüksek Öğretmen Okulundan mezun olarak Adana?da Öğretmenliğe başladım. Sırası ile Adana, Bolu, Muğla ve Menemen de Motor Bölümü Öğretmenliği, Atelye ve Bölüm Şeflikleri yaptım. 38 yıllık Öğretmenlik hayatımdan sonra Temmuz 2013 te emekli oldum.Evliyim ve 1 kız çocuğu sahibiyim. Özel zevk ve meraklarım arasında Futbol, Masa Tenisi, Balık avcılığı, Satranç oynamak, Kitap okumak, Elektrikli ve Mekanik cihaz Tamirciliği vardır.2014-2015 Eğitim Yılında Özel Havajet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde Uçak Bakım Alanı Meslek Dersleri Öğretmeni olarak tekrar Öğretmenlik görevine başladım.
İlker Önder
arrow

İlker Önder

Uçak Bakım Öğretmeni
close
info:
1970 yılında İzmir'de doğdu.1987 yılında İzmir Atatürk Endüstri Meslek Lisesi Elektronik bölümünü bitirdi. 1988 yılında İzmir Gaziemir Hava Teknik Okullar Komutanlığından Uçak Bakım Radar Teknisyeni olarak mezun oldu.1993 yılında Amerika Birleşik devletlerinde 1994 ve 1997 yıllarında İtalya'da görev yaptı. Nato Şeref Madalyası ile takdir edildi.2004 yılına kadar Hava Kuvvetlerinin çeşitli birimlerinde Uçak Bakım Aviyonik Sistemleri Teknisyeni olarak çalıştı.Gerek yurt içinde gerekse yurt dışında birçok görevde Hava Kuvvetlerini başarıyla temsil etti. 2005-2013 yılları arasında Hava Teknik Okullar Komutanlığında Uçak Bakım Aviyonik sistemleri dalında Teknik öğretmen olarak çalıştı.2010 yılında Lisans eğitimini tamamladı.2013 yılında kendi isteği ile Hava Kuvvetlerinden emekliye ayrıldı.Halen özel Havajet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Uçak Bakım ders öğretmeni olarak çalışmaktadır.Evli olup 19 ve 9 yaşlarında iki erkek çocukları vardır.Kathod Dağcılık Kulübü üyesi olan ve ayrıca Doğa yürüyüşleri, yüzme ve basketbol ilgi alanları arasındadır.
Rüştü Özak
arrow

Rüştü Özak

Uçak Bakım Öğretmeni
close
info:
1969 yılında Eskişehir'de doğdu. Liseyi Eskişehir Turgut Reis Endüstri Meslek Lisesi Motor bölümünde okudu. 1988 yılında Hava Teknik Okullar komutanlığının açmış olduğu sınavı kazanarak eğitim aldı. 1989 yılında Uçak Motor Teknisyeni olarak göreve başladı.1989-2007 yılları arasında Hava Kuvvetlerinin çeşitli birliklerinde jet motor teknisyeni olarak görev yaptı.2001 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi. 2007 yılında Hava Teknik Okullar Komutanlığı Uçak Bakım Okuluna jet motor öğretmeni olarak atandı ve 2007-2015 yılları arasında jet motorları, uçak sistemleri ile Uçak tip eğitimlerinde ders öğretmeni olarak görev yaptı. Nisan 2015 tarihinde kendi isteğiyle emekli oldu.Halen Özel Havajet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde uçak bakım alanı ders öğretmeni olarak çalışmaktadır. Ayrıca Ege Üniversitesi Havacılık Meslek Yüksek Okulunda Gaz Türbinli Motorlar dersinde öğretmenlik yapmaktadır.Dilek hanımla evli olup lise son sınıfa giden bir oğlu vardır. Doğa yürüyüşüne gitmekten ve balık tutmaktan keyif alır. Gaziemir?de oturmaktadır.
Ahmet Ayata
arrow

Ahmet Ayata

Uçak Bakım Öğretmeni
close
info:
1973 yılında Kahramanmaraş’ta doğdu. Söke Endüstri Meslek Lisesinde Elektronik bölümünden 1990 yılında mezun oldu. 1991 yılında Hava Teknik Okullar Komutanlığının açmış olduğu sınavı kazanarak eğitim aldı. 1992 yılında Hava Kuvvetleri Komutanlığında Astsubay olarak Uçak Aviyonik Sistemleri ihtisasında çalıştı. 2007 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini, 2016 yılında Atatürk Üniversitesi İş Güvenliği Uzmanlığı bölümünü bitirdi. Meslek hayatı boyunca çeşitli uçak tiplerinde görev yaptıktan sonra 2017 yılında Hava Kuvvetlerindeki görevinden kendi isteğiyle emekli oldu. 2018 Eğitim Öğretim yılı itibariyle HavaJet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Uçak Bakım Alanı Ders Öğretmeni olarak çalışmaya başlamıştır. Selda hanımla evli olup biri Ege Üniversite Okul Öncesi Öğretmenliği üçüncü sınıfta diğeri sekizinci sınıfta olmak üzere iki kızı vardır. Seyahat etmekten, doğa yürüyüşü yapmaktan ve kitap okumaktan keyif alır. Karşıyaka’da oturmaktadır.
Halil Kabadayı
arrow

Halil Kabadayı

Uçak Bakım Öğretmeni
close
info:
1967 yılında Nazilli'de doğdu. 1984 yılında Nazilli Endüstri Meslek Lisesi Elektrik bölümünü bitirdi. 1985 yılında İZMİR Hava Teknik Okullar Komutanlığından Uçak Yakıt Sistemleri Teknisyeni olarak mezun oldu. 1985-1990 yılları arasında 1’inci Ana Jet Üs K.lığı ESKİŞEHİR’de, 1990-1994 yılları arasında 7’inci Ana Jet Üs K.lığı MALATYA ve İTALYA’da, 1994-2002 yılları arasında 1’inci Ana Jet Üs K.lığı ESKİŞEHİR’ de, 2002-2009 yılları arasında Hava Teknik Okullar K.lığı İZMİR’de, 2009-2011 yılları arasında 7’inci Ana Jet Üs K.lığı MALATYA’ya da,ve 2013-2015 yılları arasında 3’üncü Ana Jet Üs K.lığı KONYA’da Teknisyen, Baş Teknisyen, Öğretmen ve Atölye Komutanı olarak çalıştı. 1998 yılında Anadolu Üniversitesi AÖF’den mezun oldu. 2015 yılında kendi isteği ile emekli oldu. 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılında Özel Havajet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde Uçak Bakım öğretmeni olarak çalışmaya başladı. Evli ve iki çocuk sahibidir.
Arif Ulucenk
arrow

Arif Ulucenk

Uçak Bakım Öğretmeni
close
info:
1971 yılında İzmirde doğdum. Liseyi İzmir Motor Meslek ve Teknik Lisesinde tamamladım.1989 Yılında Hava Teknik Okullar Komutanlığından Jet Motor Teknisyeni olarak mezun oldum. Hava kuvvetlerinin çeşitli üs ve birimlerinde Jet Motor Teknisyeni ve Kalite Kontrol Teknisyeni olarak görev yaptım. 3. Ana jet Komutanlığında harbe hazırlık eğitim pilotlarına uçak teknik eğitim kursu verdim ve yine uzun yıllar Türk yıldızları uçak bakım ekibinde görev yaptım. 2015 Yılında Hava Kuvvetlerinden emekli oldum. 2016 Yılında General Elektrik bünyesindeki uluslararası Field Core Services Solution İnternational Şirketinde, Saha Servis Bakım Teknisyeni olarak birçok yurt içi ve yurt dışı projede doğal gaz çevrim elektrik santrallerinde Gaz Türbin bakımları görevinde çalıştım. Halen Özel Havajet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde uçak bakım alanı ders öğretmeni olarak çalışmaktayım. Evli ve üç çocuk babasıyım. Bisiklet binmek, masa tenisi oynamaktan hoşlanırım.
Gamze Maden
arrow

Gamze Maden

Ulaştırma Hizmetleri Öğretmeni
close
info:
1990 yılında İzmir'de doğdu. İlkokulu Metin Aşıkoğlu İlköğretim Okulu'nda; lise eğitimini İzmir Şemikler Lisesi 'nde tamamladı. Eylül 2008'de İzmir Ekonomi Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Lojistik Yönetimi bölümüne girdi. 2013 yılında lisans eğitimini tamamladı. 2013 yılı Eylül ayında İzmir Ekonomi Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde Sürdürülebilir Enerji Tezli Yüksek Lisans programına başladı; yüksek lisans programında tez aşamasındadır . 2015-2016 eğitim ve öğretim yılında Özel Havajet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Ulaştırma Hizmetleri/Lojistik alanında meslek dersleri öğretmenliğine başlamıştır.Kitap okumak, film izlemek, seyahat etmek, tiyatroya gitmek ve spor yapmaktan hoşlanır. Karşıyaka'da yaşamaktadır.
Murat Yılmaz
arrow

Murat Yılmaz

Ulaştırma Hizmetleri Öğretmeni
close
info:
1995 yılında İzmir`de doğdu. İlköğretimini 80.Yıl Küçükçiğli İlkokulu`nda, ortaöğretimini Çiğli Rotary Anadolu Meslek Lisesi`nde tamamladıktan sonra Balıkesir Üniversitesi - Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitirdi.2016 Yılı itibari ile Özel Havajet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi`nde Bilgisayar Öğretmenliği’ne başladı.Futbol oynamak ve seyretmekten hoşlanır. Bilgisayar oyunlarına meraklıdır.Tarih kitapları okumaktan hoşlanır.