info@havajet.com; Ulus Mah. Çanakkale Asfaltı Üzeri No.131 Menemen/İzmir.

Atölyelerimiz

Uçak Malzeme Yapıları Atölyesi

Uçak malzeme ve donanım atölyesinde uçak gövde yapısal malzemeleri ve uçuş kumandaları konuları teorik olarak anlatılmakta daha sonra bu konularla ilgili uygulamalı pratik eğitimler yapılmaktadır. Yapılan uygulamalarda amaç öğrencinin temel tesviyecilik yeteneğini kazanması amaçlanmaktadır bu kapsamda eğeleme, metal malzeme kesme, delme işlemi, kılavuz ve pafta çekme, perçin yapımı, oksiasetilen ve elektrik kaynağı yaptırılması, ölçü aletlerinin kullanılması (kumpas, mikrometre, komparatör), uçak ve motor üzerindeki sökülebilir bağlantı elemanlarının söküm takımı ve emniyet tel işlemlerinin yapılması gibi konuları öğrencilere yaptırılmaktadır

Elektrik Devre Analizi Laboratuvarı

Elektrik Elektronik atölyesinde; Temel elektrik ve elektronik atölyemizde teorik eğitimlerden sonra uygulamalı olarak elektrik, sistemlerine ait sistem parçaların tanıtımı çalışması ve ölçüm yapılması elektrik devrelerinin yaptırılması, omaj ölçümleri, lehim yapma vb. uygulamalar yapılmaktadır.

Dijital Uygulamalar Atölyesi

Uçak Aviyonik atölyemizde Uçak gösterge sistemlerine ait sistem parçaların tanıtımı çalışması ve ölçüm yapılması vb. uygulamalar yapılmaktadır.

Gaz Türbinli Motorlar Atölyesi

Gaz türbinli motorlar atölyesinde; 1 Adet CF-6 80 turbofan motoru, 1adet Volvo turbofan motoru, 1 adet Türk Hava Kuvvetleri envanterinde bulunan F-4 uçaklarında kullanılan J79 GE17 Jet motoru, 4 adet pistonlu motor ve çalışır durumda 1 adet Cessna 172 uçağımız üzerinde bulunan 6 silindirli pistonlu uçak motorumuz bulunmaktadır. Motor atölyesinde yapılan uygulamalarda amaç öğrencilere Gaz türbinli motorlar ve sistemleri ile pistonlu motorlar derslerinde görmüş oldukları derslerle ilgili motorlar üzerinden uygulamalı olarak söküm takım ve ayar işlemleri yaptırılmaktadır.

CESNA 172

CESNA 172 Tipi Pistonlu motorlu Uçağımız üzerinde Uçak sistemleri, Uçuş Aerodinamiği, Pistonlu motorlar derslerinde teorik olarak işlenen konular uçak üzerinde de uygulamalı olarak yapılmaktadır.