info@havajet.com; Ulus Mah. Çanakkale Asfaltı Üzeri No.131 Menemen/İzmir.

RADYASYON ve TEKNOLOJİ İLİŞKİSİ eğitim semineri yapıldı.

Günümüzde doğal olarak ya da teknolojik gelişmeler sonucu üretilen birçok cihaz radyasyon yaymaktadır.

Biz hiç farkında olmadan organlarımız, dokularımız sürekli olarak radyasyonla etkileşime girmektedir. Bu etkileşim bazen gözle görülür durumlarda olurken bazen de hiç haberimiz olmadan vücudumuzu etkilemektedir.
Yaşadığımız yüzyılda teknolojinin gelişimine bağlı olarak elektronik aletlerin kullanımı gittikçe artıyor. Mikrodalga fırından saç kurutma makinesine, ev içi kablosuz internet ağından onunla kullandığımız dizüstü bilgisayara, elimizden düşürmediğimiz cep telefonuna kadar hayatımıza girmiş her türlü elektrikli cihaz elektromanyetik dalga yayıyor. Elektromanyetik dalgaların olumsuz etkilerinin olduğunu gösteren birçok araştırma sonucu var.
Özel Havajet Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi Fen Bilimleri Zümresi, 27.12.2016 Salı günü tüm okul öğrencilerimizi konu hakkında bilinçlendirmek ve farkındalık yaratmak için bir seminer düzenledi. Konusunda uzman Sayın Eyüp Başaran’ın katılımıyla gerçekleşen seminere öğrencilerimiz büyük ilgi gösterdiler ve sordukları sorular ile seminere katıldılar.