info@havajet.com; Ulus Mah. Çanakkale Asfaltı Üzeri No.131 Menemen/İzmir.

Havajet’in Öğretmenleri Öğretmenler Gününü Erken Kutladı

Ege ve İzmir’in ilk özel havacılık okulu Özel Havajet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yönetici, öğretmen ve çalışanları 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı.

İzmir Vilayetler Evi’nde düzenlenen kutlama programında Karşıyaka Kaymakamı Sadettin Yücel de öğretmenleri yalnız bırakmadı.

Öğretmenler bir milletin geleceğini değiştirme görevi üstleniyor
24 Kasım Öğretmenler Günü nedeni ile düzenlenen programda konuşan Özel Havajet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İcra Kurulu Başkanı Mehmet Çelebi öğretmenlerin bir milletin geleceğini değiştirme görevi üstlendiğini belirterek şöyle konuştu. “Öncelikle her zaman eğitimin geliştirilmesi için çaba harcayan, öğretmenin yanında olan Sayın Karşıyaka Kaymakamımız Sadettin Yücel?e davetimizi kırmayarak programımıza katıldığı için kendilerine teşekkür eder, saygılarımı sunarım. Öğretmenler ve eğitim çalışanlarımızın sevgisini, saygısını yılın bir günü değil, her an yüreğimizde taşıyoruz. Bugün hep beraber olalım istedik. Öğretmenler bir milletin geleceğini değiştirme görevi üstlenmişlerdir. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı yetiştirecek, şekillendirecek öğretmenlerimize sevgi, saygı duyuyoruz” dedi.

Öğretmenler birer umut yolcusu
Öğretmenliğin uzun bir yolculuk olduğunu, bu yolculuğa çıkan tüm öğretmenlerin birer umut yolcusu olduğuna dikkat çeken Karşıyaka Kaymakamı Sadettin Yücel şunları söyledi. “Bugünün yönetenleri olarak ne yaparsak yapalım, uygarlık yarışında kazanmanın anahtarı öğretmenlerin elindedir. İnsanı eğitmek çok önemli ve zor bir görev. Bunu da sağlayan sizlersiniz. Toplumun ilerleyişi yeni nesillere bağlıdır. Yeni nesillerin yetiştirilmesi görevi de sizlerin eseri olacaktır. Mesleğinizde başarılı olmanın temel faktörü insanı sevmek, insana değer vermek olduğunu unutmamanız gerekir. 24 Kasım öğretmenler gününüzü kutluyorum”